Yerel Seçimler yaklaşırken kazanan tekerlekli sandalye basketbolu olsun.

31 Mart 2019 tarihinde Mahalli İdareler Genel Seçimleri yapılacak.

Mahalli İdarelerin seçilmesi yerel yönetimlerin belirlenmesi açısından vatandaşları ilgilendirdiği kadar tekerlekli sandalye basketbol camiamızı da direkt olarak ilgilendiriyor.

BELEDİYE TAKIMLARININ VARLIĞI 

Süper Ligde İzmir Büyülşehir Belediyesi,Gaziantep Büyükşehir Belediyesi,İstanbul Bağcılar Belediyesi,Ordu Altınordu Belediyesi,Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren 6 takım yer alıyor.

1.Ligde Ankara Keçiören Belediyesi,Ankara Büyükşehir Belediyesi,Aydın Büyükşehir Belediyesi,Aksaray Belediyesi,Ceylanpınar Belediyesi,Antalya Büyükşehir Belediyesi,Pendik Belediyesi bünyesinde 7 takım mücadele ediyor.

2.Ligde Tuzla Belediyesi,Batman Belediyesi,İstanbul Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde 3 takım yer alıyor.

Bölgesel Ligde  A Grubunda Denizli Pamukkale Belediyesi.Yeşilgönen Belediyesi;B Grubunda Kayseri Melikgazi Belediyesi,Malatya Büyükşehir Belediyesi;C Grubunda Hatay Büyükşehir Belediyesi,Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren takımlar yer alıyor.

DOLAYLI DESTEKLENEN TAKIMLAR DA MEVCUT

Belediyenin bünyesinde olmayıpta,deplasmana gidilecek aracın temininde ve çeşitli spor malzemelerinin tedarikinde belediyeler kulüplere ve sporculara destek vermektedir.

KAZANAN ADAY DESTEK VEREN KİŞİ OLSUN

Mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterildiği il ve ilçe belediyeleri olduğu gibi farklı isimlerinin de aday gösterildiği yerel yönetimler bulunuyor.

Mevcut belediye başkanlarının kazanması halinde verilen desteklerinin süreceği varsayılırsa,yeni seçilecek ve ya mevcut siyasi partinin yeni adayı olan siyasetçilerin seçilmesi halinde de kulüplerimizin destek sağlanması da en büyük temennimiz.

TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL KAZANSIN

Mahalli İdareler seçimlerinde ister Cumhur İttifakının adayları; ister Millet İttifakı adayı kazansın ;ister ittifak dışında bulunan siyasi bir oluşumun adayı.

Kim yerel yönetim bazında engellilere ve tekerlekli sandalye basketbol kulüp ve sporcularına destek olacaksa kazanması temennisiyle.